Články

Přečtěte si nejnovější informace a zajímavosti nejen ze světa komunitní energetiky.

14.04.2024

Pět projektů unikátních solárních elektráren

Solární energetika zažívá v posledních letech výrazný posun. V rámci odklonu od fosilních paliv jde o nejoblíbenější a nejrychleji rostoucí energetický sektor. Fotovoltaické panely vídáme nejčastěji na střechách budov nebo na polích, avšak vznikají také velmi netradiční projekty.

Více informací...

12.02.2024

Trendy a novinky evropské energetiky. Kam Evropa směřuje?

Nedávná analýza společnosti Ember odhaluje zajímavý obrázek toho, jak se evropský energetický sektor přizpůsobuje novým výzvám a trendům. Výsledky poukazují na zásadní změny v produkci a spotřebě elektřiny, které se zrcadlí v rostoucím počtu obnovitelných zdrojů energie (OZE) a poklesu závislosti na fosilních palivech. Jaké jsou největší energetické výzvy? A kam evropská politika směřuje?

Více informací...

31.10.2023

Nejudržitelnější budovy na světě

Co mají společného elektrárna v Dánsku, mrakodrap v USA a hotel v Číně? V tomto článku se podíváme na 5 budov, které získaly ocenění za udržitelnou architekturu.

Více informací...

10.10.2023

Co nás čeká v oblasti OZE do roku 2030

V kontextu globálního oteplování a snahy o dekarbonizaci je rozvoj obnovitelných zdrojů energie klíčovým aspektem energetické strategie mnoha zemí, včetně České republiky. Jak se ale ČR vyrovnává s touto výzvou a jaký je plán na příštích několik let?

Více informací...

Nejnovější články

Pět projektů unikátních solárních elektráren

Solární energetika zažívá v posledních letech výrazný posun. V rámci odklonu od fosilních paliv jde o nejoblíbenější a nejrychleji...

Trendy a novinky evropské energetiky. Kam Evropa směřuje?

Nedávná analýza společnosti Ember odhaluje zajímavý obrázek toho, jak se evropský energetický sektor přizpůsobuje novým výzvám a trendům....

Dotace a obnovitelné zdroje energie: současná situace a výhledy do nejbližší budoucnosti

Vlivem klimatické krize je v posledních letech kladen větší důraz na produkci čisté...

Telefon

+420 602 141 313

po-pá 8:00 - 15:30